9 lutego 1969 roku największy wówczas samolot pasażerski świata Boeing 747 odbył swój pierwszy w historii lot.

Firma Boeing została założona w 1916 roku w amerykańskim mieście Seattle. Sama nazwa, nadana od nazwiska właściciela, W.E.Boeinga, została nadana rok później. Pierwsze samoloty jakie wyszły spod rąk budowniczych Boeinga były małymi wodnosamolotami służącymi do celów treningowych. Model tego samolotu wykupiła marynarka USA w 1917 roku w liczbie 50 sztuk by przeprowadzać na nich szkolenia przyszłych pilotów. Gdy zakończyła się I wojna światowa firma zaczęła konstrukcję nowych samolotów w tym pocztowych czy myśliwskich. Linie lotnicze Boeing powstały w 1927 roku. Boeing nabywał również inne, mniejsze bądź wolniej rozwijające się firmy z branży lotniczej. W 1934 roku, aby zastopować wciąż rozwijające się skutki wielkiego kryzysu gospodarczego powstała w USA tak zwana ustawa antytrustowa, która zabroniła między innymi działalności korporacyjnej toteż Boeing musiał zawęzić rejon swojego działania. Założyciel firmy załamał się postanowieniami owej ustawy uważając, że w demokratycznym kraju jakim są Stany Zjednoczone fakt ustawowego ograniczania biznesu jest niedopuszczalny. Po kilku dniach wycofał się z biznesu lotniczego, firma jednak o dziwo rozwijała się nadal.

Od 1934 roku na giełdzie pojawiły się również akcje Boeinga. Pierwsze jednopłatowe samoloty firmy powstały w 1930 roku. Były to: pocztowy i myśliwski Peashooter czy bombowiec B-9. Już cztery lata później pracowano nad bombowcem czterosilnikowym, który potem nazywano Modelem 299. Model ten stał się pierwowzorem późniejszej słynnej latającej fortecy B-17. Gdy wybuchła II Wojna Światowa, firma pracowała głównie nad bombowcami, a większą część pracowników stanowiły kobiety, gdyż mężczyźni byli zaangażowani w działania wojenne. W latach 40 firma zaczęła powoli wkraczać w erę samolotów odrzutowych. Jedną z ważniejszych konstrukcji stał się B-47, który wzorowany był na niemieckich planach pochodzących z końca wojny. Firma po wojnie prowadziła również rozległe badania nad napędami rakietowymi czy samymi rakietami, czego efektem było stworzenie również wielu pocisków. Po kilku latach firmę dopadł jednak kryzys ekonomiczny, spowodowany nielicznymi zleceniami na samoloty czy broń. Kryzys ten zakończył się dopiero w latach 80, kiedy to samoloty Boeing’a stały się podstawowym wyposażeniem zarówno cywilnym jak i militarnym.

Firma współpracowała również z NASA przy budowie różnorakich części wykorzystywanych w promach kosmicznych. Do dziś Boeing tworzy najlepiej wyposażone i najbardziej eksploatowane samoloty cywilne, a firma wciąż rozwija się prężnie.